Värmetunnel (avluftningsmaskin) - PDM1300B
Kort beskrivning:
  • Produktinformation
    Ansökan
    Fördelar
    Varför
    Hur
    Vanliga frågor
    Produktetiketter
    Transportsystem
    1.2 Matningshastigheten justeras av invertern.
    1.3 Stängd tunnel kan spara mer energi.
    1.4 Sidoingång gör arbetet enklare.
    2. Luftcykelsystem
    2.2 Luftutsläpp kommer att ventilera ut avgaserna i tid.
    3. Värmesystem
    3.1 IR-lampor är utrustade i tunneln.
    4. TekniskPparameter:
    Modell PDM1300A PDM1300B
    Max bearbetningsbredd 1300 mm 1300 mm
    Max. bearbetningstjocklek 120 mm 120 mm
    Matningshastighet 0~15 m/min 0~15 m/min
    Total effekt 9,8 kW 17,03 kW
    Figurdimension 6000*1870*1600mm 12000*1870*1600 mm
    vikt 1500 kg 3200 kg
  • Tidigare:
  • Nästa:
  • Användningsområden för automatiska sprutbeläggningssystem
     Upphöjda eller böjda paneler  Platta och upphöjda dörrar  Möbler för inomhus och utomhus
     Trappa  Fönster  Sovrum
    Trappa Fönster Sovrum
     Invändiga beläggningar  Förmålningsark  Bullerskydd
     Plana plattor för utvändig väggbeklädnad  Undertak  Metall
    Plana plattor för utvändig väggbeklädnad Undertak Metallplåtar och paneler
    Effektiva beläggningssystem för i stort sett alla industriella beläggningsapplikationer
     Metallplåtar och paneler  Plast  Metall
    Trä och träbaserade material Plast Metall
    Spraymedialack Andra spraymedier Varianter av sprutpistoler
    • 1K lack
    • 2K lack
    • Vattenbaserade beläggningar
    • Lösningsmedelslacker
    • UV-härdande lack
    • Kombinationer av lack
    • Inläggning
    • Nanobeläggning
    • Reptålig beläggning
    • Korrosionsskydd
    • Sol Gel
    • Limapplikationer
    • Luft
    • Luftblandning
    • Luftfri
    • Elektrostatik
    Fallstudie av sprutmaskinen
    Fördelar med att använda enAUTOMATISK MÅLNINGSMASKIN FÖR PANELER
    Hastighet och produktivitet
    Konsekvent beläggning
    Tillgänglig och lätt att använda
    Sprutmaskin eller manuell sprutning?
    Investera i enAUTOMATISK MÅLNINGSMASKIN FÖR PANELERI dag
    Hur automatiserad efterbehandling kommer att spara pengar för ditt företag?
    spritzen_fs_2560x775-3200x969
    Vad är automatiserad efterbehandling?
    Varför köpa automatiserad efterbehandlingsutrustning?
    Kvalitet räknas
    Dagens arbetsmarknad är tuff
    Ökad produktion
    Maskinsprutade köksskåp 75 % snabbare än manuell sprutning.